| Crrristian15crcr a întrebat:

Cum pot face rost de bani la varsta de 15 ani? (de la parinti nu pot sa cer, si la oameni din localitate nu pot gasi)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tocmai, ca la 15 ansiori nu poti face rost de bani de nicaieri, decat daca ceri la parinti sau bunici.

| AdrianaBianca123 a răspuns:

Legal poți să te angajezi la 16 ani, ca sezonier, dar poți și de la 15 ani cu acordul părinților, să întrebi pe la restaurante sau magazine dacă te-ar lua să-i ajuți. La 15 ani nu e prea sigur să găsești. dacă ești artist/ă poți să cauți pe cineva care se ocupă cu evenimente, unde poți picta pe față, să te îmbraci în caractere, sau să ajuți cu decorarea evenimentului. Baftă!

| Crrristian15crcr explică (pentru AdrianaBianca123):

Din pacate unde stau eu nu am avut noroc a gasesc pe la magazine / restaurante, dar cand ai zis daca sunt artist (ceea ce nu sunt), mi-am adus aminte ca sunt foarte bun la limba engleza, si am vrut sa incerc sa fiu traducator, dar nu prea cred ca pot gasi persoane sa cumpere