| Pricope_Razvan_Ioan_1990 a întrebat:

Cum pot face un cover muzical?

Răspuns Câştigător
| ElenaSt2011 a răspuns:

Poti pune pe note muzicale piesa careia vrei sa-i faci cover si apoi sa folosesti un program de mixare (exemplu cauti pe google: cubase 8 free download full version). Astfel, poti da o nota proprie acelui cantec.

Dupa ce l-ai descarcat, citesti informatiile de la help, pentru a sti cum sa folosesti programul.

Daca nu iti place acest program sau nu corespunde dorintelor tale, poti folosi programul Reason. este indicat sa cauti pe google lectii pentru incepatori - caci am auzit ca este complex programul.

Daca nu stii sa pui piesa pe note muzicale, sau daca nu te ajuta auzul muzical, poti apela la un student la conservator, sau la o profesoara de muzica. Gasesti destui profesori de muzica la un liceu de arta, sau la o scoala de arta.

| Pricope_Razvan_Ioan_1990 explică (pentru ElenaSt2011):

Stiu sunt si eu la liceul de arta multumesc de raspuns

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

? Cauti instrumentalul unei melodii si apoi o canti si tu, daca ai studii muzicale aducand-i un mic aport personal. Gen nu s-o copiezi cum auzi la interpret.