| Ushhher a întrebat:

Cum pot invata electromecanica acasa (macar ca, atunci cand ajung la facultate, sa stiu cat de cat)?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Fa -ti acasa un mic atelier si incearca sa repari tot ce ai in casa aparatura casnica defecta. Prima data incearca sa intelegi modul de functionare a aparatului/dispozitivului pe care doresti sa-l repari. Dupa ce termini ceea ce ai tu de reparat, cere astfel de obiecte de la vecini. Nu uita insa sa aplici ceea ce inveti la scoala, in special partea de fizica si ai mare grija sa nu te curentezi.