| Ionuț_David_1999_gCMb a întrebat:

Cum pot să ajung in Anglia și să îmi gasesc un job? Știu engleza avansată.

8 răspunsuri:
| Andrei095gmr a răspuns:

Depinde ce job,daca esti de munca gasesti oriunde.
Daca vrei sa te duci sa iti faci o cariera profesionala,de exemplu:doctor,ai ceva de cautat.
Dar daca vrei sa te duci undeva in constructii,spalatorie,interioare,carat, sofer, cauta pe lajumate sau intreaba pe unul din prietenii tai daca nu are un loc liber pe acolo unde lucreaza!
Poate te-am ajutat cu ceva, poate nu, iti urez bafta!

| mgtow a răspuns:

Prin eures, gasesti o firma care iti ofera cazare si transport pana in GB apoi sa iti faca actele de rezident. Informeazate sa nu fie romani la mijloc pentru ca eu am venit prin romani mana in mana cu englezi si nu a iesit treaba buna deloc. Am plecat apoi dupa aproape 3 ani am venit singur in UK la firma engleza nefiind condusa de romani.

| EvilMayDie64 a răspuns:

Uite-te pe internet daca au locuri de munca cu cazare si transport asigurat in domeniul hotelier sau la locuri de munca pentru necalificati. Asta daca nu are importanta ce job gasesti, ca daca vrei ceva mai bun, o sa fie mai greu sa ajungi acolo.

| relian a răspuns:

Cum? Cel mai indicat este sa ai deja acolo pe cineva,pe cineva care sa te primeasca la el,sa ai unde sta,apoi cand ajungi acolo mergi si depui ceva aplicatii pe unde gasesti,sau ce anume doresti tu sa muncesti.
Asa ar fi cel mai indicat si mai usor,sa ai pe cineva cunoscut,chiar e sa zic iai plati aluia cat stai la el ceva acolo,dar ala deja fiind acolo are idee cum stau lucrurile,ce trebuie sa faci, cum trebuie sa faci.
Cel mai bine este sa fii deja acolo cand depui aplicatii, pentru ca unia ar putea sa te cheme a doua zi, tu ce faci? Treb s-a ai un nr de telefon, aia te suna, trebuie sa raspunzi bla bla.

| Sorin1970londra a răspuns:

Suna ma si îți dau detalii.lucrez de2ani jumate. 00447546630157

| darrio2007 a răspuns:

Ceva meserie stii? Engleza te ajuta, de acord. Dar daca nu stii sa faci nimic, e mai greu.

| ziftode a răspuns:

Btw, ma bucur ca stii engleza, insa, daca vrei sa te angajezi din tara nu ti-ar strica deloc sa si certifici asta si sa dai un examen de gen IELTS sau Cambridge!

| Violleta2022 a răspuns:

Poti face cateva lucruri:
1. Poti sa te inscrii online, la companiile de recrutare din UK
2. Poti sa-ti depuii CV-ul la joburile online, de pe site-urile de munca din UK
In momentul cand esti chemat la interviu, poti sa-ti iei bilet si sa zbori acolo, altfel nu are sens, ca nu stii in ce zona de tara gasesti de munca, apoi, nu te suporta nimeni financiar in perioada cand astepti sa fii chemat pe la interviuri si nici nu poti dormii pe strada.