| AvalohAlyn a întrebat:

Cum pot sa ajung voluntar la Crucea Roșie in viitor? Si care îmi vor fi atribuțiile? Exista vreun curs ceva de Crucea Roșie?
Știu că bunica mea și mama mea l-au făcut la vremea lor dar bunica a profesat cu cursul ăla că infirmier, eu mi-aș dori sa fiu voluntar la Crucea Roșie și nu infirmier in viitor.
Cum pot reuși asta?

Răspuns Câştigător
| mODIN a răspuns:

Uita-te daca ai vreo filiala locala si intreaba direct pe cineva de acolo. In principiu, trebuie sa mergi sa asisti la cateva sedinte de ale lor (pe gratis) si dupa dai un examen in care te pun sa rezolvi niste situatii de prim ajutor de baza. Apoi esti oficial voluntar si poti fi pe ambulanta sau unde mai au ei nevoie.