| alky13 a întrebat:

Cum pot sa cer in mod subtil o promovare la locul de munca?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Promovările nu se cer în mod subtil, se cer cât se poate de direct. Însă pentru a le primi trebuie sa le meriți. In firmele serioase, conducerea urmărește prin "pioni" bine plasați cine, ce, când și cât de bine își îndeplinește sarcinile. În firma unde lucrez eu, cu funcțiile nu e o problema mare, ci cu remunerația, fiindcă șeful de la personal nu are grețuri sa te trimită la plimbare când ii ceri mai mult. În ultimii 2 ani au plecat peste 60 de persoane. (Alți 70 au venit în loc).
Au renunțat la unul dintre cei mai competenți ingineri din firma, uitându-se la 700 euro cât a cerut omul in plus sa rămână. Lui nu I au găsit înlocuitor, dar în rest...

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci la seful tau si ii spui asa: "sefule, e momentul sa te odihnesti mai.mult, ca esti obosit."