| klaudiuc2000 a întrebat:

Cum pot sa devin medic de familie si cat ma costa facultatea?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

6 ani de medicina generala( licenta) + 3 de rezidentiat( medicina de familie)--- vezi in lista :https://meddstudent.wordpress.com/......si-durata/
Taxa de studiu stabilită de Senatul UMF "Carol Davila" pentru ciclul de studii universitare de licenta pentru anul universitar 2014–2015 a fost de 9.000 lei/an de studiu pentru Medicina, Medicina Dentara si Farmacie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Facand facultatea de medicina + rezidentia. Dca esti baiat/fata silitoar/silitoare nu platesti nimic daca intri si ramani pe lucurile de la buget

| vampyremisa a răspuns:

Pentru medicina de familie iti trebuie diploma de medic( 6 ani grei de facultate) si apoi rezidentiat. Desi intrii la stat, iti platesti tu cazarea, mancarea, cursurile( toate acele sute de foi) plus atlasele fara de care nu treci anul nici daca esti geniu.

| Aretha a răspuns:

De ce nu faci cursuri? In fine.
In jur de 15.000, faci 6 ani