| SorinPetreF a întrebat:

Cum pot să fac bani din faptul că sunt fluent în engleză?
Sunt elev în clasa a 12-a,ştiu engleza la perfecție şi aş vrea să ştiu dacă pot să fac bani din asta,nu neapărat sume astronomice, bani de buzunar.
De unde aş putea să încep?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici britanicul nu stie engleza la perfectie.

| sierra1 a răspuns:

Toată lumea știe engleză "la perfecție". Fă o facultate in domeniu și apoi intrebi incă odată

| GabiDumitrescu a răspuns:

Content writing/editing/research. Sint o gasca de lucruri de facut pe felia asta.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci sincer. Foarte, foarte multi romani vorbesc engleza sau au macar cunostinte de baza in ziua de azi. Acum se cauta mai mult alte limbi decat engleza care era o chestie acum 10-15 ani. Invata germana ca asta este cautata la ora actuala.

| Nirvanaaa a răspuns:

Meditatii online. Așa poți avea elevi din toată țara. Sau pune anunț pe site-urile de freelancing sa mai traduci un articol sau ceva de genul.

| Mihaita2002 a răspuns:

Da,poti da meditatii la colegi din liceu care au nevoie

| SorinPetreF explică (pentru Mihaita2002):

Am considerat şi eu asta, dar nimeni nu ar fi interesat, dat fiind faptul că liceul în care mă aflu este singurul liceu din zonă şi oferă un singur profil care nu este axat pe limbile străine.
Oricum, îţi mulțumesc pentru răspuns!

| FDJYHRF a răspuns:

Fa un e-book.