| medenisa a întrebat:

Cum pot sa fac primii banii in afara de meditatie ceva interesant ce pot face si eu si un copil mai mic si sa am si destui banii...va rog ajutati-ma...dau funda pentru raspunsuri interesante!

Răspuns Câştigător
| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Cred ca iti plac foarte mult animalele!

De ce nu te gandesti sa iti cumperi 2 animale sa spunem...iepuri! Iti cumperi o femela si un mascul(sa nu fie frati)
Ii cresti si dupa 1 an cred(nu mai stiu exact) ii dai sa se inmulteasca. Femela va avea puisori(din cate stiu eu are minim 5 la o fatare...mie mi-a fatat una 10), ii hranesti(cu concentrat ca sa cresca mari) si la 3-4 luni cand cred ca vor fi suficienti de mari, masculii ii vinzi si pastrezi femelele.Cand femelele vor avea varsta la care se pot inmulti le dai la monta..Si povestea se repeta!
P.S.:Cred ca ar fi mai bine sa iti iei rasa Urias Belgian! Dar e alegerea ta!

Sper ca ti-am fost de folos! Apropo sa imi spui daca iti place ideea si daca o vei aplica! Succes!

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns (pentru ღჩօოჩօղყƙღ):

Apropo rasa Urias Belgian, cand este mare se vinde intre 50-150 lei!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti distribui pliante/fluturasi, depinde in ce oras locuiesti si ce firme ar putea desfasura campanii de acest gen.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Ajuta-ti vecinii/parintii la diferite chestii si cere-le bani in schimb.