| Andreea482 a întrebat:

Cum pot să imi dau seama mai repede ce vreau sa devin, adică ce job voi avea și pe ce sa ma bazez, nu am nici o idee și ar trebui să revin cu picioarele pe Pământ și sa ma gandesc la viitorul meu, ma puteti ajuta? Ce job-uri sunt bine plătite, ce meserii sunt bune?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce job-uri sunt bine plătite, ce meserii sunt bune?"

CEO la multinațională, presedinre se tara sau tot ceva de genul asta.
Da tu ce stii sa faci, ce poti, ce vrei?

| alinnn10 a răspuns:

Trebuie să faci ceea ce te face fericită.
Îți recomand să faci niște teste de meserii, iar acolo vei observa cam ce ar trebui să faci.

| Donsavas a răspuns:

Consulta te cu un psiholog specialist în orientare profesionala. Este singurul in masura sa te ajute. În ceea ce privește, cariera mi se pare normal sa apelezi la ajutor de specialitate.