| pvtium228 a întrebat:

Cum pot să intru un armata? Visul meu este să intru în armata iar apoi sa fac parte din forțele speciale ale altei tari. (USA-UK)
Sunt in clasa a 8-a.

Ce trebuie sa stiu/fac pentru a intra in armata si a realiza visul meu?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Si in clasa a 8-a inca esti doar un pitic happy Daca si peste patru ani iti vei dori acelasi lucru, mai vorbim.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Trebuie sa stii ca daca esti in clasa a 8-a te vei mai razgandi de inca o suta de ori in privinta carierei, asa ca nu-ti face probleme.

| pvtium228 explică (pentru johnnny123):

Ai extrem de multă dreptate, dar vreau sa fac asta de cand am fost doar un pitic happy

| johnnny123 a răspuns (pentru pvtium228):

Si in clasa a 8-a inca esti doar un pitic happy Daca si peste patru ani iti vei dori acelasi lucru, mai vorbim.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ca sa intri in armata romana poti sa intri ca ofiter - absolvent al unei Academii militare, subofiter sau maistru militar - absolvent al unei scoli militare de subofiteri si maistrii militari si ca SGP - prin absolvirea unui stagiu de pregatire militara de 6 luni.
Ca sa ajungi in armata USA sau UK, trebuie sa ai cetatenia acelei tari. Cat de usor se obtine, intereseaza-te. Plecarea din tara a unui militar nu este ca a unui civil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca chiar vrei sa faci asta ar trebui sa dai admitere la liceul militar. insa nu-i chiar asa usor sa intrii. Ai o proba sportiva. un psihologica si inca doua teste speciale (unu la mate, unu la romana) pe langa evaluarea nationala pe care o vei da la final de clasa a 8 a. Pregateste bine. te pot ajuta cu materia daca doresti.