| boda17 a întrebat:

Cum pot sa invat repede si usor...pentru examen auto?

7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Eu am invatat folosindu-ma de "e-drpciv. ro ", modul de invatare. Practic ai toate intrebarile de la examen la rand, te sâcâie cu ele pana ajungi sa le inveti. Nu am cumparat cartea aia cu chestionare, am facut doar pe site-ul de care ti-am zis si site-ul politiei, drpciv.ro

| michael5813 a răspuns:

Eu m-am folosit de internet pentru ca am considerat ca e mai usor sa combini invatatul cu placutul! sincer habar nu am cum arata o carte de legislatie... cauta si tu un site ca lumea si incearca pote ti se potrivaste mai bine pe net! profu' ded legislatie ne spunea sa nu invatam de pe net ca nu e ok dar eu, am facut contrariul si...am luat permisul din prima. succes iti doresc!

| octha a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi dilema...totusi la mine e problema doar cu legislatia, ce tine de amenzi, cand si de ce iti suspenda permisu sau fisa masinei etc...cu semnele n-am treaba.deci din cate am cautat pe net am observat ca trebuie sa fii odihnit si sa ai rabdare, sa citesti chiar daca nu intelei, pentru ca mintea e ca un herd pe care salvezi in 10 fisiere, unu in altu o poza, dar cand dai search o gasesti.bafta

| boda17 explică (pentru octha):

Si eu stiu toate semnele.

| octha a răspuns:

Daca vrei siteuri pentru a face teste iti sugerez permis-de-conducere.ro.acolo iti faci un cont si ai si raspunsurile corecte la intrebarile gresite.winking

| ionutunited a răspuns:

Trebuie sa faci multe teste pe calculator si sa inveti cate putin si sigur ei din prima

| boda17 explică:

Problema este ca eu nu prea stau sa invat