| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Cum pot sa obtin cartea verde pentru resedinta in SUA? DAU FUNDA.

2 răspunsuri:
| Deny_Denis_2001 a răspuns:

Salut,am cautat un raspuns in legatura cu intrebarea ta
http://www.usgreencardoffice.com/ro/

Succes

| Zullabar a răspuns:

Exista loterie speciala pentru asa ceva si odata pe an se extrage in Romania nu cred ca sunt multi care stiu de ea dar trebuie sa o gasesti pe cea adevarata, mai e o varianta mult mai sigura, Suedia e o tara ce are acces la USA deci te muti in Suedia pana primesti cetatenie dupa aia poti pleca linistit, pentru cetatenie nu e greu trebuie sa faci niste acte, domiciliu. pentru a o primi trebuie sa astepti un termen de 5 ani, doar cu lucru in 3 ani daca stai cu o partenera de cetatenie suedeza. Green card este dorit de toata lumea, sau mai este o varianta ce un prieten a profitat de ea. Daca cunosti pe cineva care locuieste in USA si iti face chemare pentru un loc de munca sunt sanse mari sa primesti green card, dupa un timp chiar si cetatenie