| SCOOBY DOO a întrebat:

Cum pot sa urmez o facultate daca sunt sarac

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O facultate se poate face si la fara frecventa, acum si la distanta (este adevarat ca nu toate). In timpul facultatii lucrezi. Se poate face si la zi lucrand cu timp partial, este adevarat ca mai greu. Si eu am facut facultatea la fara frecventa. Succes si numai bine!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nu conteaza ca esti sarac atunci cand inveti bine, dai admitere la o facultate si lupti pentru a intra la buget, fiica mea a luptat, a dat admitere si a intrat la buget, deci nu e chiar atat de greu atunci cand notiunile invatate au ramas in capul tau..fiica mea a terminat liceul cu 3 ani in urma, a terminat liceul cu 8, 60 eu fiind bolnava, am plans enorm ca nu puteam sa o dau la o facultate in alt oras la profilul ei, astazi munceste si a fost hotarata sa isi incerce norocul dand admitere si bunul Dumnezeu a ajutat-o.
Mult succes pe viitor si incearca, ca nimeni nu pateste nimic.

| unknownn a răspuns:

Tu la facultate? Cu fata aialaughing? Omule, uita-te la tine ce intrebari ai, acum intri la liceu zici? N-as zice...la ce intrebari ai pus, nu-ti dau mai mult de 8 ani.

| neutrino a răspuns:

Invatand si reusind la o facultate de stat. Nu esti singurul in aceasta "stare". Poti avea si bursa si te si poti angaja in acelasi timp. Nu e usor dar se poate.

| gicaputinica a răspuns:

Pentru inceput, trebuie sa intri la o facultate de stat fara plata cu nota destul de mare cu care poti obtine un loc la camin.
Pentru intretinere, poti lucra party-time in diverse locuri care accepta studenti. Din ce stiu, vin tot felul de firme care racoleaza studenti. E drept ca nu ofera venituri prea mari dar, tot e ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| MariaMarya85 a răspuns:

Daca esti sarac de unde ai calculator? rolling on the floor

| HaoseBrap a răspuns:

Pai acum e vara, cauta un job de vara si pune banii undeva pana ajungi la facultate ( aici depinde cati ani ai ). Daca esti super destept, ar trebui sa primesti o bursa.