| alexandru921994 a întrebat:

Cum poti ajunge in america pe cai legale?laughing la modul as dori sa termin facultatea si sa ma mut acolo.happy si fara sa trebuiasca sa ma casatoresc cu una de acolo pentru green card. ce pot face?

Răspuns Câştigător
| epurel a răspuns:

Say (nu stiu daca e sigur, asa am citit parca ) poti merge temporar ( la lucru) cu programul work&travel pentru studenti, si eu sunt tentat ca dupa terminarea studiilor sa emigrez in State/Canada sau UK, ma rog, ai nevoie de o viza. Cel mai bine intreaba pe un forum special.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai noroc cu loteria vizelor. sau esti un super student si primesti o bursa de studii in SUA

| loveusa a răspuns:

Obtii viza iti iei bilet de avion si pleci sau obtii viza si mergi cu vaporul si eu vreau sa ajung la facultate sa obtiin un creed car sa plec la facultate acolo si sa-mi iau cetatenia america! Funda?