| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti ajunge la investigatii criminale? Adica cum te poti inscrie, daca faci scoala/academie?

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Scoala si probabil pregatiri superioare, facultate de drept + master.

Intra pe site-urile lor sau i-a legatura cu acestia si vei primii raspunsul corect.
Oricum, e o meserie grea si dezgustatoare...Sa auzi, vezi, sa atingi fel si fel de cadavre... Mirosul, mediul de lucru.
Bafta daca vei urma aceasta cale si multa putere!

| SoMeBoDy123 a răspuns (pentru Sophieka):

Multumesc! Aici ai confundat investigatiile criminale cu criminalistica. Investigatiile criminale au grija de cei care au facut talharii ex furturi, infractiuni

| Sophieka a răspuns (pentru SoMeBoDy123):

Imi pare rau, nu sunt bine informata. Vezi, iti putem da raspunsuri eronate.
Poate poti trimite mail la academiile de politie si sa intrebi sau daca esti mai curajos... Un apel telefonic.