| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti fi o sursa de inspiratie?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sursa de inspiratie in ce fel? Exista mai multe feluri, ca muza a cuiva nu prea poti face multe acel cineva trebuie sa se inspire din tine sa vada mai adanc de straturile de piele. A fi o inspiratie ca model, trebuie sa faci in asa fel incat sa meriti sa fii, dupa cum Ghandi spune:'Fi schimbarea pe care o vrei in lume'

| cypryan11 a răspuns:

Incearca sa fii un exemplu pentru ceilalti.
incearca sa fii cea mai buna la invatatura, sa te porti frumos cu persoanele din jurul tau,

| LoveÈℓa a răspuns:

Nu se poate sa fi o sursa de inspiratie in general, adica ma refer ca un izvor din care toti iau apa. Poti fi o sursa de inspiratie doar in ochii unui om sau in altuia/alteia sa fi doar un om si atat.Inspiratia pentru mine e si ea relativa.Dar oricum nu inteleg intrebarea adica nu prea poate avea niste raspunsuri mai concrete chiar daca intrebarea tine de filozofie.