| Maeiuscppilu a întrebat:

Cum poți promova la job înaintea unei persoane care are multi prieteni,o viață de cuplu exemplară și o stare super pozitivă mai mult decât enervanta când tu ești practic opusul? Știu,e urat, insa nu totul e mereu roz, uneori intri in impas și este foarte greu sa mai ieși

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce treaba au prietenii si viata de cuplu cu performanta la job?

| mgtow a răspuns:

Inveti legea atractiei

| Dormeo a răspuns:

Pai nu vad legatura
Vine cu iubita la munca si ii face aia treaba?

| BabaOarba a răspuns:

Pentru multe joburi este vitala relatia cu cei din jur, deoarece lucrezi cu oamenii, ca sunt colegi, superiori, parteneri ai firmei (clienti, furnizori), institutii ale statului etc. Este normal sa fie preferate persoane care stiu sa se descurce in relatiile cu altii si sa se faca placute, deoarece vor rezolva problemele mai rapid si poate chiar mai bine.

Cand vei intelege asta si vei reusi sa depasesti problemele personale, vei putea avea randamentul cerut. Niciun manager nu poate fi manager stand inchis in birou si necolaborand cu nimeni. Ma rog, poate nu este vorba de un asemenea post, a fost doar un exemplu.