| darts01 a întrebat:

Cum poti trece psihologic peste exmatricularea din facultate?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai fost exmatriculat? happy
Pai gandeste-te ca asta e o nimic toate pe langa alte probleme mai mari pe care le au alti oameni. Nu ti-a murit nimeni, ai familia si prietenii langa tine. Insa, la facultate mai poti da, nu e o tragedie. Poate acum esti trist, plangi, nu mai suporti dar iti trece in putin timp. Succes in tot!

| Răzvi4Deni a răspuns:

Depinde de structura ta psihologica. Este greu sa treci peste o exmatriculare, dar trebuie sa-ti asumi ceea ce ai facut si încerci sa depasesti momentul prin meditatie. Nu spun ca o sa treci în totalitate peste, dar decat sa stai în casa...e mai bine sa meditezi, sa asculti muzica, sa te plimbi, astfel usor, usor, se va disparea disconfortul psiho-afectiv, generat de aceasta portita închisa din viata ta.