| enyy93 a întrebat:

Cum poti verifica daca o inventie a fost deja inventata?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cand vorbim despre inventie este clar ca deja este recunoscuta. Daca tu te gandesti la ceva sau ai facut ceva nu se poate numi inca inventie daca nu a fost brevetata.Adica recunoscuta de cine trebuie.

| stlucian a răspuns:

Mergi cu inventia aici:

http://www.osim.ro/

si-o sa-ti spuna ei :D

Răspuns utilizator avertizat
| Alllee a răspuns:

Pai depinde la ce inventie te gandesti. Daca de exemplu te gandesti la masina timpului cauti pe net daca s-a inventat masina timpului.Netul are tot ceea ce cauti.pa

| veX0r a răspuns:

Pur și simplu cauți pe google ce face invenția ta!

Să zicem că tu ai făcut o mașină ce mănâncă șoareci, apoi cauți pe google:

Mașina care mănâncă șoareci, cauți tu ce cauți, iar dacă invenția ta e mult mai evoluată atunci ai dat lovitura.

Sper că te-ai lămurit... Google is your friend! big grin