| deniscotovanu a întrebat:

Cum procedez dacă doresc să mă angajez la Glovo și nu am 18 ani? Am auzit ca este nevoie de o adeverință de la școală, o pot primi și în timpul vacanței? Pe lângă asta, îmi puteți zice și unde se află sediul Glovo în Iași?

Mulțumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Intra pe Glovo si cere relatii, suna la ei, cere la resurse umane sau depune-ti un cv on line. Daca nu te suna in 3 zile, suna tu si insista, cere mail de la Departamentul Resurse Umane, si trimite acolo direct. Citeste si codul muncii 2019, iti va fi de folos, vei sti ce drepturi ai. Dar si ce obligatii.
CM
(2) În cazul tinerilor în vârstă de până la 18 ani durata timpului de muncă este
de 6 ore pe zi şi de 30 de ore pe săptămână

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Poti lucra maxim 6 ore, evident, si mai putin in functie de cum stabilesti cu angajatorul.