| painecuzahar a întrebat:

Cum reusesc oamenii care lucreaza de acasa sa fie productivi? Mi se pare foarte greu sa te motivezi sa muncesti din pat, mai ales daca nu ai un sef

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lucrand din pat nu vei fi niciodata productiv, nici macar daca lucrezi pentru tine, fiindca te trage la somn si lene nu la lucru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cine te pune sa muncesti din pat?
iti faci un birou cu scaun, de preferat in camera in care nu dormi si te organizezi

| Alex87Alex a răspuns (pentru suntserios):

Exact! te prefaci ca esti la birou, chiar daca esti acasa! La fel ca atunci cand te jucati de-a tot felul de roluri cand erai copil!

Răspuns utilizator avertizat
| Xena20 a răspuns:

Dimpotrivă, daca lucrezi pentru tine e mult mai ușor să te motivezi.

| peanutbutter32 a răspuns:

Depinde, eu lucrez de acasa si am zile cand lucrez 2 ore, zile cand lucrez 12, important e sa iti atingi obiectivul