| Andreeaioan115 a întrebat:

Cum sa ajung la facultatea de actorie? pot ajunge actrita si fara studii? am voce,cant la pian si vioara,am simtul umorului bine dezvoltat,sunt inteligenta,imi place sa imit,sa joc diferite roluri, am memorie buna etc

Răspuns Câştigător
| JenniferandMe a răspuns:

Buna! Și eu îmi doresc sa devin actriță și cred ca nu te superi dacă zic ca în România este aproape imposibil. Nu știu ce sa ne facem! În America poți deveni actriță și fără facultate și alte prosti! Doar îți cauți un agent de talente ai dacă ai noroc și talent ești cel mai tare! Sincer, eu m-aș muta în America! M-aș naște din nou! big grin E asa greu, nu? Eu zic sa îți continui visul! Eu spre deosebire de tine sunt foarte timida... E bine sa visezi! Nu cred ca te-am ajutat... :*

| Andreeaioan115 explică (pentru JenniferandMe):

Eu tot imi doresc foarte mult sa ma nasc in America,eu sunt din Republica Moldova, am si eu momente in care sunt timida, stiu bine engleza, succese in cariera ta. M-ai ajutat, multumesc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu stiu cati ani ai, dar am vesti proaste pentru tine: nu te mai poti naste inca odata! Te-ai nascut deja in Republica Moldova si ca-ti place ori ba, esti moldoveanca, nu americanca.
Daca inveti pe rupte la scoala si ajungi eminenta, ti se deschid toate usile din lume si ai toate sansele sa ajungi ce-ti doresti.
Deci, fa pasi mici dar corecti, esti la varsta cand trebuie sa inveti toate materiile de la scoala foarte bine, in plus sa asimilezi cunsotiinte si din alte domenii.
O actrita buna trebuie sa fie foarte desteapta ca sa poate juca roluri versatile, de aceea trebuie sa aiba cunostinte in toate domeniile: arta, cultura, economie, politica, geografie, istorie, anatomie, biologie, zoologie samd.
Dar, toate la timpul lor! Acum este vremea scolii si invatatului, in paralel citeste opere de literatura, poezie, arta teatrala si cam tot ce-ti pica in mana.
Nu uita ca-i important sa arati bine si la trup, deci, autoeduca-te, lasa biscuitii cu lapte sau painea, daca vrei sa te mentii subtire, uita de existenta lor si apuca-te de un sport care sa-ti armonizeze corpul!

9 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

Nu primesc anorexice acolo.winking

| Andreeaioan115 explică (pentru GreenVoid):

Pai nu sunt, te asigur. Don't worrywinking

| GreenVoid a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Pai n am zis ca esti.Dar dorindu ti foarte mult asta am zis sa te informez doar.Sa vezi la care vis dintre cele doua renunti.laughingNici sa nu incerci sa zici ca nu vrei sa fii ca te faci de cacaolaughing

| RMC6 a răspuns:

Buna vad ca e a2a ta intrebare legata de faptul ca vrei sa fii actrita dar fara facultate.Si daca ai norocul sa joci in filme tot nu te poti numi actrita, pentru ca nu ai studii, nu ai diploma de facultate.Intrebarea mea pentru tine este:Te poti numi medic, fara facultate? Sau avocat? Dar nu inteleh dc nu vrei sa faci facultate.Dc nu vrei?

| Andreeaioan115 explică (pentru RMC6):

Vreau,insa cred ca voi avea o medie mica si nu voi putea intra la facultate

| RMC6 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Medie mica la ce? La examenele de la admitere? La UNATC dai examen oral, interpretezi poezii, fabule, monologuri
..si altele Daca nu eati admisa la facultate inseamna ca nu esti pregatita sau ca nu e actoria de tine.Ce te face sa crezi ca daca cei din comisie, actori care au lucrat cu multe generatii de actori, considera ca nu poti fi o viitoare actrita buna, o sa te remarce un regizor? Si ce o sa i spui cand o sa te intrebe dc nu ai facultate? O sa i spui ca nu ai fost admisa.Ca au fost altii mai buni ca tine admisi.Deci el o sa se duca sa caute acolo actori.E chiar important sa dai la facultate, daca nu intri, nu i problema, dai peste inca un an cand o sa fii mai pregatita:*

| Radu_Daria_2002 a răspuns:

Esti si modesta banuiesc.