| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa copi la scoala? Primeste fundita cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| EasyToBeCrazy a răspuns:

Bai fata.invata! ca altceva nu ai de facut!
ce`o sa faci in viata? o sa copiezi mereu?
iacs. naspa de tinewinking

20 răspunsuri:
| Xonia a răspuns:

1)imi place categoria!laughing
2)cu caietu pe picioare, cu fituici.EU la teze am copiat in mai multe feluri:
-mi-am scris pe banca, iar apoi am pus lucrare peste si cand a inceput ora ma uitam sub foaie si scriam
-am bagat o foaie cu comentariu in caietul de teza(asta a fost cel mai simplu)si profesoru nici nu sia dar seama ca am copiat, ca dadeam foaia inapoi cica sa ma uit la intrebare, dar eu copiat comentariu
-cu pix care scrie invizibil si in capatul celalalt are un beculet si cand pui beculetul pe foaie se vede ce ai scris
-daca stai la geam sau la fereastra scrii pe perete, din pauza
-de la colegi
-fituici

Cam atat imi aduc aminte acum
Baftasmug

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Intrucat suntem o generatie de adolescenti plini de imaginatie si foarte ingeniosi am invatat in decursul timpului sa combatem stresul provocat de un test si sa aplicam tehnici ale copiatului folosite de la origini pana in prezent.
O modalitate foarte sigura si eficace este cu foaia pe caiet, desigur asta cand profesorul nu are pretentia sa eliberari banca de carti si caiete nefolositoare.
Alta metoda este caietul sau foita "de inspiratie" asezata strategic pe scaun astfel incat sa aveti vizibilitate maxima asupra informatiilor, dar este eficienta numai cand nu exista riscul de a va ridica din banca din diferite motive, ceea ce ar reprezenta o adevarata catastrofa
Puteti incerca si cu fituica sub maneca, insa atentie in zilele calduroase, veti atrage atentia daca veti purta un pulover pe cand ceilalti transpira in maieu.
Dintre metodele cele mai inovatoare, pledez pentru informatii stocate pe un telefon mobil pentru ca este si accesibil si nu foarte vizibil, trebuie insa sa ai doar indemanare insa, daca nu poti stoca destule informatii pe telefon acesta iti mai ofera o alternativa: trimiterea unui sms cu intrebarile testului, unui coleg dintr-o clasa paralela care, pus in tema in prealabil, cu caietul in fata iti redacteaza un sms de nota 10.
In concluzie copiatul, fie o metoda nu chiar originala pentru a obtine o nota buna in situatii limita, a fost, este si va fi practicat de toti, cel putin odata in viata.

| Floreenofficial a răspuns:

Foloseste foi de caiet studentesc si te faci ca scrii repede prima foaie si apoi o intorci si pe foile 2 si 3 scrie cu creionu usor.
fituici (buzunar pe ghiozdan sub banca etc)scrie pe banca, pe penar sau ia-ti penar dreptunghiular cu orar si scoti oraru si pui fituicile.succes! :*

| ♫♫yukkipawz♫♫ a răspuns:

Era la tv ca unu isi lipea fituik la bac sub bank si ca avea o oglinda mik p genunchi si se uita...laughing

| PotHed a răspuns:

Invata...winking

| Cσσкiє a răspuns:

Înveţi acasă bine de tot şi la şcoală copiezi din creieraş.
Rezultate garantate!

| Nicole_3441 a răspuns:

rolling on the floorCea mai buna metoda este de a copia de la un coleg, sau il rogi sa-ti sopteasca ceea ce ai de scrishappy sAu scrii lectia pe banca...Sau scrii lectia pe tabla, apoi o strergi cu un burete uscat, dar ai grija sa se si vada ce ai scrislaughing
Smecheria asta cu tabla e foarte buna...cred...

Nicolewinking

| D[:x] a răspuns:

Am vazut undeva o metoda care este urmatoarea
Scrii pe o foaie raspunsurile si lipesti cu scoci absolut toata foaia astfel incat scociul te ajuta sa nu murdaresti fituica si sa nu se murdareasca cand ai nevoie de informatii pui piciorul peste celalalt te uiti iar daca cumva vede profesorul lasi repede piciorul in jos.

Succes!happy

Fundaa? plzzz

| D[:x] a răspuns:

Lipesti pe pantof*

| D[:x] a răspuns:

Lipesti foaia pe pantof*

| Maximus a răspuns:

Cea mai buna metoda de a copia este aceea cand inveti la timp!

| anca_3211 a răspuns:

Fotografiezi cu telefonul mobil lectiile si la test cauti fotografia si dai zoom... asta depinde si de ce profesor ai...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai... la teza am venit in fusta de la uniforma si mi-am bagat fituica sub dress, pe piciorblushing. sau scriu pe foile pe care le iau drept ciorne. mai de mult aveam un pix de ala minune care scrie invizibil si are o luminita cu care vezi ce ai scris, dar, l'am ratacitsad.big grin

| Anileda a răspuns:

Invatatul e cea mai buna modalitate, deoarece ramai si cu ceva in cap.
Nu mai copia nu este bine, si plus risti sa iei si un 2.
Treaba ta.

mira
| mira a răspuns:

Pune-te la punct cu ortografia.Pentru a copia iti trebuie inteligenta si imaginatie.Nu ai asa ceva?

| darrio2007 a răspuns:

Eficient.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

| Dkgray a răspuns:

Sa ''copi''? Eventual sa copiezi. Lasa tu copiatul si invata sa scrii.

| stryder a răspuns:

Sunt diferite metode de exemplu daca dai lucrare la mate la geometrie, ai nevoie de o trusa de geometrie iar in trusa ai ascunsa o fitzuica cu diferite formule in fine, te prefaci ca virgula cauti instrumente si in acel timp te uiti pe fituica dar ai grija ca profesorul sa fie in tata ta pentru ca nu poate vedea fitzuica lipita de capacul trusei, stiu ca ti s-a mai spus smecheria cu telefonul dar eu ca prof de chimie am un domn invarsta, anul asta iese la pensie si probabil nu se descurca cu telefoanele crede ca pe telefon poti doar sa caluculezi dar te poti uita la ciorne (uni va intrebati de ce sa calculezi la chimie, pai in clasa a 7 este o parte si cu calcuule. Iar in legatura cu chestia cu copiatul, trebuie sa fii si destept nu orce idiot poate copia de ex smecheria cu geometrica (cand cauti in tusa trebuie sa iei ceva din trisa de fiecare data cand te uiti pentru ca se prinde dar nu trebuie sa iei un instrument ce nu are nici o legatura cu figura respectiva, trebuie sa fii ingenios, sunt o multime de nimicuri care tear costa un 2