| SERIALS a întrebat:

Cum sa devii un om realizat profesional? Care este succesul?
Faza e ca trebuie sa ai un venit stabil si sa lucrezi ce iti place, sa poti castiga din activitatea aia. Dar cand esti peste hotare soarta are intorsaturi de situatii. Ce e de facut? Voi va simtiti realizati? La ce varsta ati inteles ca sunteti fericit si aveti un venit bun, faceti activitatea care va place. Mie mi se pare ca din contra multi fac ceva ce nu le place, au lasat visele in urma si plutesc prin viata, nu au scopuri mari. Dar e dificil sa ai scopuri si sa vezi ca unele iti dau totul peste cap si te simti prost din cauza ca nu e la fel cum visai. In acest caz poate e bine sa schimbi profesia? Sa inveti ceva? Era un motto despre un savant, daca nu gresesc, care a incercat sute sau mii de ori pana a ajuns la succes. Deci ce sa facem ca sa devenim oameni de succes sau macar sa avem un job bun si bine platit, sa ne placa activitatea pe care o facem si sa fim fericiti, sa plecam la munca cu zambetul pe buze?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti afirma ca te-ai realizat profesional, daca poti arata realizari ale tale care se ridica la nivelul celor mai buni din ramura ta de activitate si esti multumit de ce ai realizat.