| Cross67 a întrebat:

Cum să fac bani după ce am terminat a 12-a?
Stau de jumate de an și n-am găsit nimic de lucru.
Ce as putea face, nu sunt cu munca grea.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cum faci bani depinde de ce știi să faci. Mai ales dacă "nu ești cu munca grea"

Deci ce știi să faci după ce ai terminat clasa a 12-a?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

în ce oraș?

| Violleta2022 a răspuns:

Poti gasi pe la sere de legume, fructe, flori, pe la gradinile de pomi fructiferi, acolo totdeauna este lipsa de mana de lucru. Nu-i munca grea sa aduni flori, fructe ori legume.

| haileewatson a răspuns:

Ai o multime de posibilitati. Te poti angaja oriunde nu e necesara o diploma de facultate, si poti incepe si niste internship-uri sau traineeship-uri. Intra pe site-urile de job-uri. Mai exista si posibilitatea sa faci ceva pe cont propriu. Invata niste skill-uri care te ajuta sa obtii un job remote pentru incepatori: cum ar fi asistent virtual (virtual assistant), copyrighting, administrative assistant etc. Invata skill-urile si cauta job-uri pe upwork.com fiverr.com etc.