| Larisastanescu1234 a întrebat:

Cum sa fac card sa iau bani de pe el

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa obtii card este usor, sa scti bani apoi este mai greu, mai intai trebuie sa depui banii.
Daca esti majora te duci la orice unitate bancara, cu cartea de identitate si iti deschizi un cont la care asociezi un card de debit.
Daca esti minora peste 14 ani te duci cu un parinte, ambii cu actul de identitate. Se poate sa-ti depuna alocatia de stat, bursa si alte venituri, dupa caz.

| Simpatic a răspuns:

Sa mergi la o banca sa iti deschizi cont, cere acolo informatii caci nu te pricepi
In functie de nevoile tale alege o banca care nu are comisioane de administrare lunare nesimtite.
Bani vei avea pe card doar daca muncesti sau prestezi servicii si o terta persoana iti trimite bani in cont

| sierra1 a răspuns:

Spune-i mamiței să-ți treacă alocația pe card să ai ce lua de pe el

| gabicoo a răspuns:

Varianta simplă: Împrumuți cardul unui cunoscut apoi îl clonezi!
Varianta nasoală: Îți iei serviciu!