| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac experienta de rezidentiat in timpul facultatii de stomatologie?

Sunt din Bucuresti, si nu stiu cum sa gasesc un cabinet decent dispus sa ma aiba ca asistent. Am gasit unele locuri, dar ar trebui sa lipsesc de la cursuri si nu pot face asta. Cum sa procedez? sad

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Rezidentiat iti faci dupa facultate, pana atunci poti sa lucrezi ca voluntar daca te primeste cineva. Dupa ce termini facultatea o sa ai tot timpul ca sa te angajezi oriunde ca rezident, pana atunci trebuie sa le combini. Si cam greu daca nu iti poti simcroniza orarul tau cu cel al cabinetului.