| Cosmin38384 a întrebat:

Cum să găsesc un job la care să fiu talentat? Nu contează câtă muncă, numai să fac un ban. Sunt pasionat de mașini, sport. Nu prea am de unde să învăț, având 16 ani. Ceva sugestii?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

...la care să fiu talentat?
Să începi prin a dezvolta un talent.
Doar apoi cauți jobul.

| StrongHeart a răspuns:

"Nu contează câtă muncă, numai să fac un ban."
Inteleg ca esti dispus sa prestezi munca, dar stabileste-ti niste prioritati.Nu zice asa,pentru ca daca tu nu iti stabilesti prioritatile din timp, se va ocupa altcineva de asta pentru tine.
O sa dai de angajatori care te trateaza urat sau nu te aprecieaza pentru ce faci, cu gandul ca tu ai nevoie de bani si nu o sa pleci.
Daca esti pasionat de masini, apuca-te de mecanica auto.
Si daca gasesti ceva de munca si daca nu, tine-te de scoala ca e foarte important asta la varsta ta.

| randomgui a răspuns:

Vezi ceva impartit pliante/ziare prin blocuri

| Silwian37 a răspuns:

Greu sa te angajeze cineva la varsta care o ai...
Posibil pe la mc Donald s? in rest slabe sanse...Succes!