| FaraNumePls a întrebat:

Cum sa îmi descarc nervii?
Și să nu aud de datu-l cu pumnul în zid happy

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cu pumnii, cu capul!

| Clorox a răspuns:

De ce te-ai enerva in primul rand? Eu nu ma mai enervez de foarte mult timp si ii enervez pe altii cand port o discutie calma si civilizata.

| FaraNumePls explică:

Scuze, am greșit categoria sad

Răspuns utilizator avertizat
| Eduard619 a răspuns:

Ai putea sa ti concentrezi atentia pe ceva placut sa vorbesti cu persoanele dragi sau sa faci mult sport deoarece te oboseste si in acelasi timp nu vei mai avea timp sa te concentrezi pe nervi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti voi spune cum procedez eu cand ma simt stresata(nervoasa nu prea sunt).
Ma instalez confortabil pe covor sau pe o salteluta pentru yoga si cu mana dreapta imi strang intai degetul mare de la mana stanga.Inspir si expir de 3 ori, adica 3 respiratii. Apoi trec la degetul mare de la mana dreapta pe care il prind cu mana stanga pe 3 respiratii.Procedez astfel cu fiecare deget in parte, concentrandu-ma pe respiratie.
In cateva minute te eliberezi de toate energia negativa pe care o ai acumulata in corp.

| Arimoshi a răspuns:

Incearca slime sau minge antistres si daca nu ai de unde cumpara atunci poti incerca sa le faci acasa (mai ales slime, pe Youtube sunt destule tutoriale de facut acasa si sunt simple )

| Vondi a răspuns:

Asculti muzica relaxanta, plangi, tipi, etc.

| greenheart22 a răspuns:

Plangi, asa iti descarci cel mai bine nervii.