| DianaMishipisicutamishipisi a întrebat:

Cum sa imi fac vocea sa sune mai frumos, dar repede( nu spuneti va rog metoda cu vocalizele ca am mai putin de o luna la dispozitie sa imi fac vocea sa sune mai frumos)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caută Diana Pap pe YouTube găsești vocalize și îți ia mai puțin de o luna.

| DianaMishipisicutamishipisi explică (pentru anonim_4396):

Dar..cam cat dureaza?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DianaMishipisicutamishipisi):

Mergi la un prof de canto să îți confirme daca ai ureche muzicala sau nu. Trebuie sa și talent nativ 50 % că sa poți cânta și face canto.canta ceva melodii cuiva și spune să își de-a cu părerea.

| DianaMishipisicutamishipisi explică (pentru anonim_4396):

Ureche muzicala am, dar cu vocea nu pot ajunge la anumite note

| badpanda a răspuns:

Fără talent nativ, oricât de mult ai studia, se va simți întotdeauna că lipsește ceva. Lipsa harului se poate compensa prin muncă, însă mai mult de un anumit nivel nu poți trece

| Februar30 a răspuns:

Respiratia abdominala - inspiri aerul in burta si cand canti iti imaginezi ca iese de acolo. Vocea ta o sa sune mai bine happy