| maaluuu a întrebat:

Cum sa te concentrezi mai bine cand inveti? Am problema ca imi vin in minte foarte multe lucruri si ma pierd cand citesc ceva.
Dau funda pentru cele mai bune idei big grin

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pur si simplu ignori acele ganduri si te concentrezi doar pe invatat. Iti focusezi energia sa te concentrezi pe invatat.

| WaterDrop a răspuns:

Prin scris, transcrie ce ai de invatat pe un caiet/foaie.In felul acesta mintea iti va sta ocupata cu fiecare cuvant pe care il scrii, pentru ca necesita atentie.De asemenea este si un mod mai bun de a invata, pentru ca nu mai implica doar mintea ci si corpul. Stocarea memoriei nu are loc doar in creier.