| BeingSelfless a întrebat:

Cum sau unde aș putea găsi job-uri remote pentru companii din înafara României?
De exemplu, S.U.A., Canada, Australia, țări din Europa, etc.

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

În ce domeniu? Sunt site-uri specializate pe domenii. Sau contactezi DIRECT pe mail departamentele de HR din companiile unde vrei job! Trimiți CV + scrisoare de intenție + portofoliu de lucrări dacă cauți pe parte artistica *( web design, editare foto-video sau alte chestii )! Mulți NU se complica cu angajări ci subcontracteaza proiecte pe site-uri de freelancing!

| DontActLikeMe a răspuns:

LinkedIn