| Fgghhh a întrebat:

Cum scapi de saracie in tara asta mai ales daca nu ai studii superioare? Imi doresc mai mult de la viata! Cred ca o solutie ar fi strainatatea

1 răspuns:
| FreddieM a răspuns:

Fara studii superioare orice poate deveni expert in ceva, dar in Romania nu vei depasi niciodata acel barem, acea limita care-ti poate conferi confortul unui trai decent si indestulator. De aceea multi romani aleg sa emigreze, unii chiar la prima experienta si se descurca mai bine ca acasa.
Pace si vremuri mai bune