| Voicu_Iulia_1993 a întrebat:

Cum se intra la SNSPA? Se da admitere? Si daca da, din ce?
Dar la ASE?
Unde pot lucra dupa ce termin una dintre ele?

Răspuns Câştigător
| ivees a răspuns:

La SNSPA se intra pe baza notei de la Bacalaureat și a dosarului depus la ei. In funcție de numărul locurilor disponibile, se iau notele descrescător, pana se ocupă toate. Însă, dacă ești pe lista de așteptare cu o medie maricica la bac și sunt persoane care nu și-au confirmat locul, te vor suna de la secretariat.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Recomand sa cauti pe Google admitere plus numele facultatii dorite. Studiile arata ca in 4 din 5 cazuri o sa afli ce te intereseaza.