| TpuNewbie a întrebat:

Cum se procedeaza daca vrei sa te angajezi drept cadru didactic la stat? Am inteles de la o cunostinta care lucreaza in domeniu ca dupa concursul din vara-toamna te primeste doar cu dosar, daca raman locuri libere. Fara examen.
De asemenea, cum pot afla cand se elibereaza posturi, trebuie sa sun constant sau se poate afla pe ismb.edu?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cum pot afla cand se elibereaza posturi" - faci o plimbare la inspectoratul școlar din judetul tău și intrebi. Prin iulie...

| CodrutElian1990 a răspuns:

Participi la concursul de titularizare si apoi la posturile libere.
Bineinteles ca te primeste doar daca sunt locuri libere. Ttularizarea se face doar la numarul locurilor libere.