| Atti12 a întrebat:

Cum se vor desfasura probele la diferite academii si scoli militare si cand? In conditiile in care masca este obligatorie pana la sfarsitul anului? Alergam cu masca pe gura? Mai ales ca am inteles ca mereu la probele fizice e imbulzeala, vin si parinti etc. Practic ar fi imposibil si mai ales ca unii dupa doua luni de stat in casa, nu mai sunt asa in forma de cum erau inainte si daca ne anunta ca probele fizice vor fi peste 3 saptamani dupa starea de urgenta, sunt practic imposibil de luat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se stie inca, va fi anuntat atunci cand se va stie. Si masca nu este obligatorie, Presedintele si guvernantii au spus ca va fi obligatorie o perioada doar in spatii publice inchise si in mijloacele de transport in comun iar probele fizice se sustin in aer liber.