| printisor a întrebat:

Cum traduci o lectie la franceza mai usor, ca mie nu-mi place deloc franceza si cum fac ca s-mi placa?

Răspuns Câştigător
| beba a răspuns:

Cand eram de varsta nici mie nu imi placea asa mult franceza...imi amintesc odata la ora de franceza frofesoara m-a ridicat in picioare si m-a pus sa conjug verbul 'prendre'.pentru ca nu aveam nici o afinitate la vremea respectiva pentru limba franceza ma uitam in podea si... taceamwinkingpentru ca profesoara mi-a tinut o lectie de morala de vreo 10 minute si pentru ca mi-a fost atat de rusine fata de ea, m-am pus si am invatat zi de zi, am citit zi de zi si am ajuns sa castig un concurs de franceza, sa imi prezint ambele examene de licenta in limba franceza si sa lucrez pentru o firma francezawinking iti doresc sa urmezi acelasi drumhappydaca ar sti doamna mea profesoara ca datorita dansei ma aflu aici probabil nu m-ar crede. dar prea m-au traumatizat cele 10 minute de morala in fata clasei!

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A la campagne

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu invata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai acum ce nu-ti place la franceza
gramatica sau literatura
la gramatica te pot ajuta spunduti sa inv f b vb avoure si etre si timpurile
si la literaturatreb sa citesti f mult si sa incerci sa trduci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decrivez une lecon de francais