| ANDREYandrey1 a întrebat:

Cum trebuie sa se compoarte un viitor ofiter SRI? si ce personalitate trebuie sa aiba? funa pentru cel mai bun raspuns pls

Răspuns Câştigător
| Vybin a răspuns:

Salut. Nu cred ca exista un comportament special al unui ofiter SRI sau de alta natura. Comportament, pana la urma inseamna cei 7 ani de acasa, pregatire civica, lucruri pe care nu ti le impune nimeni. Inseamna educatie, daca este sa mergem si in directia asta. Iar personalitatea este, din punctul meu de vedere, doar o derivata a celor scrise mai sus. De tine depinde ce vrei sa devii. Succes!

1 răspuns:
| ElaIliesi a răspuns:

Trebuie sa fie discret, prietenos (sociabil), sa se descurce bine in situatii stresante (sa fie rational, sa actioneze rapid)