| CTLN a întrebat:

Cum vi se pare profilul mate-info decat economic? Care este mai avantajos? Raspunde doar cine stie! Dau funda pentru cel mai explicit raspuns! big grin

Răspuns Câştigător
| Braunion a răspuns:

Mai avantajos este profilul economic, ca iesi din liceu cu un atestat la mana (tehnician in activitati economice) si poti face contabilitatea primara la orice firma. Cu mate info obtii un atestat cu care te poti sterge direct la fund (daca nu continui sa urmezi studii superioare)

3 răspunsuri:
| BubbleWhitee a răspuns:

Buna! Sunt la economic si pot sa iti spun ca este mult mai avantajos din punct de vedere al efectelor. Vreau sa spun ca din economie toate alegerile pe care le ai la dispozitie iti aduc un salariu foarte bun pentru ca cum bine stim, asta vrem cu totii.Acum conteaza si ce iti place tie. Sper ca te-am ajutat.Te pup.

| belabel1 a răspuns:

Ambele au avantajele lor.eu am fost la mate-info dar acum sunt la o facultate cu profil economic.e mai greu pentru mine deoarece sunt lucruri noi, insa nu-mi pare deloc rau ca am facut liceul ala.mate-info ajuta in special daca vrei mai departe tot asta(informatica,programare,matematica, statistica, cibernetica etc), cel economic e pentru stiinte economice, finante-banci etc. sper ca te-am ajutat big grin

| AndaluziaM a răspuns:

La fel dintr.un punct de vedere