| Ynnh a întrebat:

Cum vi se pare profilul Stiinte ale Naturii?

3 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Eu sunt la Ştiinţe ale Naturii. E destul de ok, dar dacă nu le ai cu matematica, fizica, chimia, biologia şi informatica mai bine ţi-ai alege alt profil.

| justme4yours a răspuns:

Sincera sa fiu eu vreau sa intru la filologie, bilingv engleza, singurul motiv pentru care m-as duce la Stiintele Naturii ar fi pentru astronomie deoarece este o materie obligatorie la acest profil, ceea ce ma deranjeaza este matematica dar daca totul e ok la tine. dc sa nu te inscrii la profilul asta?winking

| Vali2012 a răspuns:

Profilul Stiintele Naturii este unul real, chiar daca nu se face asa multa mate ca la mate-info, tot dai bacul din matematica. Daca vrei sa scapi de mate, nu e o alegere chiar buna, vei face si chimie, fizica si bio destul de serios. Astronomia nu este obligatorie, cum zicea justme..., poate ca este un optional la scoala ei, in alte parti nu este. Inca ceva, in ultimii 2-3 ani media de intrare la stiinte a crescut foarte mult(stiu scoli unde ultima medie a fost 9, 60), interesul pentru acest profil e tot mai mare, asa ai grija si la media pe care o ai.