| anonim_4396 a întrebat:

Curs electician✓
Fiind necalificat și doar cu 11 clase, nestiind sa fac nimic, m-am gândit să fac un curs de electrician pentru a mă califica.
Întrebări:
×ce salariu are unu' fara experiența, da' cu experiență în RO/ vest?
×daca mă angajez, trebuie sa am eu scule sau firma îmi va da echipament?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca faci curusul, inseamna ca vei invata ceva si devii ucenic.
In ce priveste salariul, este minim, pe economic!
salariile cresc odata cu anii de exerinta si calificarile obtinute.
Daca te angajezi nu trebuie sa ai tu nici o scula, compania care te angajeaza ti le da.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Firma îți dă scule și salar.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Am un var electrician cu salariu de 2500 lei.
Dar vezi ca e riscanta, mai te curentezi.
De viitor:comert online.