| creata a întrebat:

Da am carte de munca, si mi-am dat demisia dar daca nu plecam nu_mi dadea somaj nea spus sefa magazinului ca nu se da somaj. te facea in asa fel sa pleci de buna voie nu ne mai dadea salariile la timp si mai multe.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Somaj se da doar daca patronul declara ca iti restructureaza/desfiinteaza postul. daca iti dai demisia sigur 100% nu primesti somaj.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Este o practica noua dar care da roade dupa cum se vede. Daca rezistai tuturor sicanelor, ar fi fost nevoiti sa te disponibilizeze legal si ai fi primit somaj.Sefa ta a mintit. Cunosc un caz identic.

| sese a răspuns:

Te-a mintit ai plecat de bunavoie si asta e. Oricum mergi la Oficiu si spuneti povestea.Nu esti singura persoana in situatia asta.Trebuia sa reclami inainte de a pleca. Daca se inchidea magazinul trebuia sa va treaca in somaj dar "probabil"nu putea pentru ca nu a platit darile la stat inclusiv contributia pe somaj, pe care o parte trebuia sa o platesti si tu prin retinere din salariu.

| DenissaDeea a răspuns:

Eu cred ca ai procedat corect in situatia de fata! nu iti face probleme, tu mergi si intereseaza-te exact unde se depune actele pentru somaj.Acolo vei afla exact, daca iti va da sau nu somaj, eu stiu sigur ca iti va da somaj.
Nu e singurul loc de munca, poate sa mai dureze un timp, pana iti vei gasi un loc de munca, dar vei gasi, nu ai de pierdut nimic, doar sa mai astepti sa iti gasesti un loc de munca sau alegi somajul.
Gindestete totusi sunt niste legii, care patronii sunt obligati sa le respecte, drepturile angajatorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creata pune-i cistigator pe sese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă ți-ai dat demisia nu mai poți primi șomaj, din simplul motiv că nu ai mai dorit să lucrezi, nu te-a dat afară.
Dacă magazinul dădea faliment, atunci aveai dreptul la șomaj.
Mare atenție când faci așa ceva, te documentezi înainte nu după...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca o data vedem cum nu va cunoasteti drepturile. Nici nu stiti cite avantaje are angajatul in fata angajatorului. Nici nu va imaginati cit de multe procese cistiga angajatii in fata angajatorului.