| KRIIIX a întrebat:

Dacă aș vrea de exemplu să devin unul din acei " mecanici " care se ocupă doar cu modificatul mașinilor dar doar pentru exterior, cum / când / ce fel ar trebui să caut? Sunt oarecum confuz de denumirea acestui loc de muncă. Mă gândeam la designer exterior de mașini, dar nu aș vrea pentru brand-uri de mașini. aș vrea strict pentru tuning. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| StefanKogut a răspuns:

Inteleg ca vrei sa faci tunning auto (doar face lift), pai atunci ia-ti o masina si tuneaz-o ca sa ai ce arata si sa vada clientii de ce esti in stare, plus ca eu n-am vazut om pasionat de tunning si sa nu aiba masina lui tunata asa cum a visat-o si daca ai comenzi le faci mai intai in garajul unui prieten sau a unui membru de familie care e dispus sa te ajute, iar daca treaba incepe sa mearga iti faci garajul tau si te combini cu unul care stie sa faca motoare, cu altul care stie sa vopseasca profi, samd. Pentru acest gen de activitati nu exista locuri de munca ci doar pasiunea celui care o practica, locul de munca ti-l faci singur daca esti bun, serios si ai un pic de noroc.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faci o scoala profesionala de mecanic auto / tinighigeriu si iti deschizi propriul atelier ca in Romania nu prea gasesti asa ceva