| Raawr a întrebat:

Dacă aș vrea să devin actriță în U.S.A, ce ar trebui să fac?! Adică mă refer la ce liceu/facultate de actorie ar trebui să merg, vreau asta încă de mică, am 12 ani, și la lb. engleză mă pricep, chiar de la toamna vreau să fac cursuri de engleza

4 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

E foarte greu sa ajungi în SUA. Sunt tot felul de vize în funcție de ce vrei sa faci.
Ca sa lucrezi acolo îți trebuie o invitație de la un angajator, multe hârtii și bani pentru acte.
Nu te poți duce, pac, și te angajezi cel putin nu cu viza turistica.

Ca turist ai putea sa te duci sa întrebi, însă e nevoie și pentru asta de bani:
-1500$ avionul
-minim 2000 $ sa ai la tine.
-peste 500 $ vizele.

Fara 5000 $ nu prea ai ce face.

| trolololo a răspuns:

Sau loteria vizelor. 50.000 de vize pentru toată planeta. Șansele sa câștigi o viza sunt foarte mici.
Loteria începe pe 2 octombrie și înscrierea e gratuita.

| Gogu06 a răspuns:

Poti face un liceu de arte, acolo poti sa iti alegi ca profil actoria si alte materii care implica scena. spre deosebire de Romania acolo iti alegi tu ce materii vrei sa urmezi, putine sunt obligatorii. nu face greseala sa urmezi un liceu de actorie in Romania, uite si tu ce pramatii de actori ies. la noi actorii nu transmit emotie doar tipa, urla, plang si zbiara. am fost si eu o data la o piesa de teatru, am zis ca nu mai calc in viata mea intr-o sala de teatru, mai bine ma uit la telenovele.