| Adyy5 a întrebat:

Daca am 15 ani ma pot angaja drept camerista(cu acordul parintilor, normal)?

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca gasesti un hotel care sa te angajeze pe un post de camerista fara calificare, si fara raspundere materiale (gestiune), da, te poti angaja, cu acordul parintilor.
Ca ospatara ai sanse mai mari, suntem in sezon, si toate terasele si restaurantele au nevoie de mult personal.
Intr-adevar, meseria de camerista e simpla, eu unul o recomand.

| Clorox a răspuns:

De la 16 ani, asa si asa... Dar te rog, nu iti sugerez camerista, este o meserie foarte grea. E greu si pentru un adult.

| Adyy5 explică (pentru Clorox):

Si ce propui sa fac? Am citit ca pot incepe de la 15 ani sa lucrez cu acordul parintilor.Nu am voie?
Btw am 15 jumate.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Doar dupa varsta de 16 ani te poti angaja; iar camerista... nu te-as sfatui.

| Adyy5 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

De ce nu camerista?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Adyy5):

Pentru ce optezi tu sa prestezi asta?

| Adyy5 explică:

Mi-a dat block de frica laughing

| smihai23 a răspuns:

De la 15 ani în sus ai voie să te angajezi cu acordul părintilor, iar dela 16 ani, fără. Cameristă însă, la vârsta ta, nu sună ciudat cât sună de dubios laughing

| ViolaTM a răspuns:

Trebuie sa ai 10.clase. Iar daca le ai. Trece-te la seral si angajeaza-te vanzatoare nu cameristă. Mai bine. Sau dacă găseşti doar de cameristă. Fă pe lângă seral ceva cursuri rapide de, cosmetică sau montare gene, orice ca salucrezi uşor. Sau de bronzare organică. Orice dar nu lucra din greu.

| Adyy5 explică (pentru ViolaTM):

Vreau sa fac medicina, nu raman la stadiul de o amarata de camerista sau vanzatoare.Am nevoie de niste bani si vreau sa ma angajez luna asta pana la inceperea scolii.

| xerxes1 a răspuns (pentru Adyy5):

"Amarata de camerista."
Bine punctat doamna doctor.

| Adyy5 explică (pentru xerxes1):

Ma refeream la faptul ca nu am de gand sa practic aceasta meserie toata viata. Cele care o fac se afla in categoria de "amarate", dar daca eu vreau s-o fac o luna, pe timpul vacantei de vara pentru a obtine niste bani nu fac parte din categoria asta.
Ti se pare ceva anormal ca un minor sa lucreze in vacante? Nu e ceva definitiv.
Vorbesti de parca a lucra drept vanzatoare sau camerista cat esti minor ca pe urma sa faci Medicina sau Dreptul e ceva imposibil.Esti patetic.
In orice caz, daca nu poti sa ma ajuti de ce comentezi?

| xerxes1 a răspuns (pentru Adyy5):

Nu ai inteles nimic doamna doctor.

| Adyy5 explică (pentru xerxes1):

Din nou, daca nu poti ajuta de ce comentezi?

| xerxes1 a răspuns (pentru Adyy5):

Incerc doamna doctor dar observ ca nu va duce capul sa intelegeti mesajul.