| sofiaaaa001 a întrebat:

Daca am 18 ani dar inca eleva la liceu, se poate sa muncesc la magazine precum zara, stradivarius etc?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, deoarece nu poti merge zilnic la munca si la liceu in acelasi timp.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa mergi la ei sa vorbesti cu seful acelui magazin si sa vezi cum te poti angaja la ei.

| VoidEternal a răspuns:

Bineînțeles. La 18 ani te poți angaja oriunde ți se oferă un loc de muncă.

| sofiaaaa001 explică (pentru VoidEternal):

Nu mi s-a oferit practic nimic, eu sunt cea interesata sa aplice pentru un loc de munca la ei. pe langa asta, chiar daca am 18 ani, inca sunt in scoala, iar ei mentioneaza la categoria "nivel studii" ca au nevoie de personal calificat, absolventi sau studenti, pe cand eu nu stiu daca ma incadrez ca si student, din moment ce inca ma duc la liceu, si nu la facultate.

| VoidEternal a răspuns (pentru sofiaaaa001):

Da, practic cam asta ziceam și eu. You can get the job... if you can get the job.

Adică dpdv legal nu te oprește nimic.

| haileewatson a răspuns:

Da, poti munci legal de la 16 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Maiaqwas a răspuns:

Da, dar depinde cum o sa te intelegi cum managerul, part-time sau full time. Asta depinde de tine cum doresti

| sofiaaaa001 explică (pentru Maiaqwas):

Part-time m-ar interesa, dar am vazut ca ei mentioneaza in sectiunea "nivel de studii" de pe post ca au nevoie de personal calificat, studenti, sau absolventi, iar eu chiar daca sunt majora, sunt eleva, nici absolventa de liceu sau studenta la facultate

| sofiaaaa001 explică (pentru Maiaqwas):

In ce sens cum ma voi intelege cu managerul? ei cauta numai part-time am vazut, ceea ce exact tipul de job pe care il vreau