| TurkishCamper a întrebat:

Dacă am 18 ani ma pot inscrie de ex. La o echipa din liga 2 care are academia la u19 doar dând probe sau alte proceduri sau trebuia sa fiu de mai mult timp inscris habar n am imi poate explica cineva mai in detaliu pe subiectul asta

1 răspuns:
| Ilovedinero a răspuns:

La fiecare club regulile de admitere sunt diferite.Stiu un club sportiv din Ro liga a 2 care nu accepta alti jucatori ci doar cei crescuti la club.Sunt echipe care au doar jucatori culeși de prin toate partile