| Cusanat a întrebat:

Dacă am absolvit facultatea de kinetoterapie în România, pot sa lucrez în domeniu în America?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti, dar numai dupa ce mai faci cativa ani de facultate acolo, ca sa-ti echivalezi diploma.

| sierra1 a răspuns:

Mai intâi de toate ai nevoie de viză apoi cartea verde (să poți lucra legal)

| haileewatson a răspuns:

Daca dai un search pe google cu physical therapist jobs o sa vezi ca iti cere studii in domeniu (nu scrie daca neaparat in America), plus niste certificari speciale de physical therapist care se iau din SUA