| NoName56 a întrebat:

Daca am facut un an la taxa la o facultate si ma las, ma inscriu in alta parte este necesar sa mai aduc adeverinta ca am facut un an la o alta facultate?

Răspuns Câştigător
| MadRaven a răspuns:

Dacă facultatea la care te vei înscrie va fi făcută în regim fără taxă cel mai probabil că vor avea nevoie de o adeverință care să ateste că anul făcut la acea facultate a fost în regim cu taxă și că ai primit sau nu bursă la acea facultate. Motivul pentru care e nevoie de adeverință e pentru a evita situația în care un student face două facultăți la buget sau ia bursă de la două facultăți.
Dacă facultatea la care te vei înscrie e în regim cu taxă și nici nu vrei să aplici pentru vreo bursă n-ar trebui să fie nevoie de adeverințe.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Din ce stiu este necesar sa vada la ce facultati ai fost si in ce regim au fost facute (taxa/buget). Vorbeste cu secretara.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca intri tot la taxa nu este nevoie de adeverinta. Daca intri pe loc bugetat atunci este nevoie de adeverinta, ca sa se convinga ca nu ai facut un an tot pe loc bugetat.